Kategorite See All >

Odpormax 1000 mg

Olimp Labs (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,030.00Lekë /60 Kapsula

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Olimp Labs – ODPORMAX 1000 MG

ODPORMAX  është një shtesë dietike në formë kapsule FlowCaps, që përmban vaj të mëlçisë së peshkaqenit me cilësi të lartë dhe vitaminave A, E, D, dhe gjithashtu në formën e peletave inovativë permban zink dhe ekstrakt i hudhrës i standardizuar për përmbajtjen e alicinës dhe aliazhinës, chelate aminoacide shumë të absorbueshme (bisglicin, zink).

Përmbajtja e vajit të mëlçisë së peshkaqenit me cilësi të lartë është standardizuar në 20% skualenë dhe alkilglicerole. Këto janë përbërje që i përkasin grupit të lipideve të pranishëm natyrshëm në organizmin e njeriut, përqendrimet më të larta janë në palcën e kockave dhe lëkurë.  

Vitamina A dhe D e pranishme ne produkt si dhe ekstrakti i zinkut dhe hudhrës ndikojnë në mënyrë të favorshme në funksionimin e duhur të sistemit imunitar.

Përveç kësaj, hulumtimet kanë treguar se hudhra mund të ndihmojë në ruajtjen e ekuilibrit të baktereve gastrointestinale dhe në mbrojtjen kundër mikroorganizmave të dëmshëm, të tilla si bakteret, kërpudhat. Përveç kësaj ndikon në funksionimin e duhur të zemrës dhe sistemit të qarkullimit të gjakut, ndihmon në ruajtjen e kolesterolit normal dhe lipideve në gjak.

Nga ana tjetër, vitamina D ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm, kontribuon në thithjen normale të kalciumit dhe fosforit dhe në ruajtjen e niveleve adekuate të kalciumit në gjak, dhe gjithashtu merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave.

Vitamina A luan një rol në procesin e specializimit të qelizave. Vitamina E dhe zinku ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

ODPORMAX në formën e kapsulave, të lëngshme, të prodhuara në teknologji inovative FlowCaps Liquid Technology, e cila garanton thithjen e shpejtë në trup, ruan cilësinë e lartë të përbërësve dhe për të parandaluar oksidimin e substancave aktive.

 

Përdorim i Sygjeruar

Dy kapsula ne ditë.

 Mos tejkaloni racionet e rekomanduara për konsum gjatë ditës. Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme. Një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme.

 

Përbërësit:

 Vaj i mëlçisë së peshkaqenit, përbërës të peletit - [agjent grumbullues - celulozë mikrokristaline, bisglicin zinku (klate aminoacide zinku), ekstrakt hudhre; DL-alfa-tocopheryl acetate - vitaminë E, retinil palmitat - vitaminë A, antioksidant - përzierje e tokoferoleve, kolecalciferol - vitaminë D; kapsulë - xhelatinë.

Sasia: 60 Kapsula.

 

 

Kujdes

 Gratë shtatzëna në lidhje me aplikimin duhet të konsultohen me mjekun.

 Mos e përdorni në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjë përbërësi të produktit.

 

 

Nutritional information                                            2 capsules

Shark liver oil of which:                                            1000 mg

Alkylglycerols                                                              200 mg

Squalene                                                                     20 mg

Garlic extract, of which:                                            20 mg

Allicin                                                                           0,7 mg
Allin                                                                              0,4

Zinc                                                                              10 mg (100%**)

Vitamin D                                                                    5µg (100%**)

Vitamin A                                                                    400 µg (50%**)

Vitamin E                                                                     6 mg(50%**)


*% NRVs* - nutrient reference values

 

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura