Kategorite See All >

Gold Omega 3 D3 + K2 1000 mg

Olimp Labs (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,370.00Lekë /30 Kapsula

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Olimp Labs – Gold Omega 3 D3 + K2 1000 mg

 Gold Omega 3 D3 + K2 1000 mg - Suplement dietik me acide të larta yndyrore omega-3, të plotësuara me vitamina D3 dhe K2.

Pëmban vaj peshku me cilësi të lartë, i caktuar 65% acide yndyrore.

Gold Omega 3 D3 + K2 gjithashtu përmban një sasi të lartë të vitaminës K natyrale nga natto, që gjendet në formën më të tretshme dhe më aktive - menaquinone-7 (vitamina K2). Produkti u plotësua me vitaminë D (D3) në një nivel deri në 2000 IU.

Rekomandohet veçanërisht për njerëzit që kujdesen për funksionimin e duhur të zemrës dhe sistemit të qarkullimit të gjakut, si si dhe ata që kujdesen për ruajtjen e kockave të shëndetshme.


Përbërësit

 Omega-3 EPA (acid eicosapentaenoic) dhe DHA (acid dokosaheksaenoik) kontribuojnë në funksionimin e duhur të zemrës (efektet e dobishme ndodhin në rastin e konsumimit të një totali prej 250 mg EPA dhe DHA në ditë).

 

 Vitaminat D dhe K ndihmojnë në mirëmbajtjen e funksionimit të duhur të sistemit të qarkullimit të gjakut - vitamina K kontribuon në mpiksjen normale të gjakut, ndërsa vitamina D ndihmon në mirëmbajtjen e niveleve normale të kalciumit në gjak.

 

 Vitamina D gjithashtu merr pjesë në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm, kontribuon në thithjen e duhur të kalciumit dhe fosforit dhe ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar.

 

Vitamina K gjithashtu merr pjesë në ruajtjen e kockave të shëndetshme.

Përgatitja është menduar për të rriturit për të plotësuar dietën me acide yndyrore të pangopura nga familja omega-3 dhe me vitamina D dhe K.

Vaj peshku (burim i omega-3), vitaminë K (menaquinone-7 - vitaminë K2 e marrë nga soja me anë të fermentimit), vitaminë E (D-alfa-tokoferol), vitaminë D (kolecalciferol - vitaminë D3); përbërësit e guaskës (xhelatinë, ujë, lagështues - glicerinë, bojë - E 150d).

 

Përdorim i Sygjeruar

1 kapsulë një herë në ditë pas ushqimit, duke pirë shumë ujë.

 

Sasia: 30 KapsulaKujdes

 

Produkti mund të përmbajë gjurmë të lecitinës së sojës. Nëse jeni duke marrë antikoagulantë, këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni preparatin. Mos përdorni përgatitje të tjera me vitaminë D ose K. Mos përdorni në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjë përbërësi të produktit.

 Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

 Për të ruajtur shëndetin normal përdorni një dietë të larmishme dhe drejtoni një mënyrë jetese të shëndetshme.

 Shtesa dietike nuk duhet të përdoret si zëvendësim i një diete të larmishme.

 Ruhet në temperaturë dhome.

 Mbroni nga drita dhe lagështia.

 Mbajeni larg fëmijëve të vegjël.

 

 

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura